Az együttlakás során ismerjük meg egymást igazán, a közös élet eldönti, hogy tényleg összeillünk-e, tényleg működőképes-e a kapcsolat. Előfordulhat olykor, hogy már rohannánk előre, vagy épp ellenkezőleg, egyáltalán nem érezzük még, hogy ott tartanánk, csak a párunk nyomására, esetleg más, külső elvárások miatt érezzük szükségét az együttlakásnak. Ha a következő helyzetekben találjuk magunkat, akkor biztos, hogy érdemes még várnunk.
Ettől reméljük, hogy megoldódnak a konfliktusok
Hogyha sokat veszekszünk, de ezek a viták többnyire terméketlenek maradnak, sok tekintetben nem jutunk közös nevezőre és nem tudjuk megoldani a konfliktusokat, akkor az összeköltözés sem fog javítani a helyzeten. Ebben az esetben érdemes előbb a kommunikációnkon javítani, esetleg szakember segítségét kérni ahhoz, hogy hatékonyabban tudjuk kezelni a problémákat.
Több az aggodalom, mint a pozitív izgalom
Természetes, hogy az összeköltözés némi pozitív izgalommal jár, azonban előfordulhat, hogy az izgalom inkább aggodalomba hajlik. Hogyha több szorongás van bennünk, mint kellemes várakozás, akkor semmiképp se kapkodjuk el a költözködést.
Nem szívesen beszélünk a jövőről
Számos oka lehet annak, hogy valamelyikünk nem szívesen beszél a jövőről, vagy nehezére esik döntéseket hozni. Előfordulhat, hogy a kapcsolat még nem jár abban a szakaszban, melyben el tudnánk dönteni, hogyan tovább, de az is lehet, hogy valamelyikünk még nem szeretné komolyabbra fűzni a szálakat. Amíg valamelyikünk nem biztos a dolgában, és úgy érzi, csak sodródik, szintén nem érdemes erőltetnünk, hogy a következő szintre emeljük a kapcsolatot.